Tuesday, Oct 3, 2023
HomePosts Tagged "кошарка У14"

Стартот за кошаркарската репрезентација до 14 година започна со убедлив пораз  на интернационалниот турнир во Словен Градец, Словенија. Домаќинот успеа да ги порази избраниците на селекторот Никола Данев со високи 91-49. Најефикасен во нашата репрезентација беше Дамјан Бошковски со 13 коша, 8 скока и 4 асистенции. Утре продолжува второто коло

Read More