Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "коментари"

Откако поранешните министерки Гордана Јанкулоска и Фросина Ременски разменија „тешки“ зборови на социјалната мрежа Фејсбук, расправијата продолжи со низа обвинувања. Поранешата министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска ја обвини пратеничката Ременски дека лечела фрустрации преку коментари, а таа пак констатираше, како што вели, дека нејзината

Read More

Како што стојат работите се чини дека Мел Гибсон со својот талент за режисер успеал да ги надмине контроверзите кои го следеа последните десет години, но не можеше да одолее, а повторно да не каже нешто. Во ново интервју тој жестоко го критикуваше овогодинешниот блокбастер

Read More

Голем број на статуси и објави на официјалните страници на партијата ВМРО-ДПМНЕ и нејзините видни членови често се преплавени со идентични коментари од страна на лица кои со технички израз се опишуваат како ботови. За да не го сфатите веднаш како навреда бот е компјутерски

Read More

Мажите може да глумат цврсти момци цел ден, но од една личност секогаш ќе треперат како мали мачиња, а тоа се нивните мајки. Вистински пример за мајчински прекор се појави на страната „Менист“ која шири мемиња како мажите се диксриминирани, но често ги навредува припадничките

Read More