Saturday, Mar 18, 2023
HomePosts Tagged "ќофтиња"

Необичен спој на вкусови за кој ќе зажалите ако не пробате. Комбинирајте со шпагети или, едноставно, уживајте само во вкусот на ќофтињата. Потребни состојки: (за ќофтиња) * 3-4 лажици лебни трошки Жито Лукс * 500 гр. мелено месо * 1/2 главица кромид ситно исецкана * 1 јајце * 1 чешне лук ситно

Read More