Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "Кит Харингтон"

Мегапопуларната серија „Game of Thrones“ веќе  7 сезони ги освојува нашите срца, темите како војна, љубов, омраза и предавство испреплетени со мистични суштества не терат нетрпеливо да ја чекаме секоја нова епизода. Доколку ја гледате оваа серија веќе знаете за сплетките и заговорите кои кружат околу

Read More

Враќањето на Џон Сноу од мртвите и не беше големо изненадување во однос на шпекулациите кои претходеа за тоа пред почетокот на сезона 6. Меѓутоа, она што обожавателите никако не можеа да го предвидат беше тоа дали враќањето од мртвите ќе го промени еден од

Read More

Гејминг студиот Infinity Ward го ангажираше актерот Кит Харингтон кој стана планетарна ѕвезда со улогата на Џон Сноу од хит серијата Game of Thrones. Сега Харингтон во играта преку технологија за бележење на движењата и лицето ќе го толкува еден од главните непријателски генерали на

Read More

Актерот Кит Харингтон кој го толкува ликот на Џон Сноу во популарната ТВ серија Игра на тронови ги разочара обожавателките откако ја избричи препознатливата голема брада. На социјалните мрежи има голем број на „депресивни“ реакции бидејќи актерот веќе не е препознатлив и сега личи на детенце.

Read More

Љубителите на тенисот кои не гледаат Game of Thrones сигурно се прашуваат кој е Џон Сноу и каква врска има тој со турнирот, но затоа пак фановите на серијата имаат огромни причини за задоволство. Обично не би пишувале за фризурите на актерите, но ова воопшто

Read More