Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "Кисела Вода"

Голема трагедија во скопската населба Кисела Вода, откако маж ја пронашол својата жена мртва во нивниот дом прободена со нож во градите. Убиството се случило вчера околу 12.45 часот кога во куќата на ул „Саса“ е пронајдена почината П.Ш. (46). Сопругот враќајки се од пазар помислил

Read More

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи во недела наутро во близина на Стара рампа во Кисела Вода. До несреќата дошло кога возачот управувајќи го возилото со голема брзина, изгубил контрола и удрил во столб на улично осветлување, по што автомобилот се

Read More

Кран на градежната фирма „Адора инженеринг“ се измести од лежиштето и се навали врз зградата во изградба „Флет ајрон“ по што жителите на улицата „Иван Козаров“ кај Стара рампа се исплашија дека може да падне врз нивните куќи и станови, пренесува telegraf. Од „Адора инженеринг“

Read More

Жена без кров на главата најмена да негува старица, ја изневерила пружената помош и без причина ја малтретирала старицата болна од Паркинс. СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ј.М. (64) поради основано сомнение за сторено кривично дело „Телесна повреда при вршење семејно насилство“. Во март годинава,

Read More

Жителите од скопска Кисела Вода собраа точно 4.240 килограми електронски и електричен отпад. Изминатите 30 дена граѓаните од сите урбани заедници од домовите ги изнесоа старите и неупотребливи електрични апарати, компјутери и компјутерска опрема, телевизори, видеорекордери, музички системи. Организатори на акцијата за собирање електронски и електричен

Read More

Еден мотоциклист настрада во тешка сообраќајна несреќа која утрово во 6.20 часот се случила на булеварот „Борис Трајковски“ во скопската населба Кисела Вода. До несреќата дошло откако мотоциклистот, поради влажниот коловоз, изгубил контрола врз возилото и се судрил во автомобил. Повреденото лице веднаш е пренесено во болница

Read More

Големи пламени јазици вчера надвиснаа над Расадник во скопската населба Кисела Вода. Иако противпожарните екипи успеаја да интервенираат навреме, последиците се големи. Со оган беше зафатена површина од околу 200 на 100 метри и изгорена е сува трева. Станбени објекти, за среќа, не се опфатени. Погледнете ја оваа

Read More

Општина Кисела Вода во полн ек работи на реконструкцијата, санацијата, адаптацијата и доградбата на Домот на култура, јавуваат локалнте власти. Градежните работи се реализираат во надлежност на Министерството за култура и во моментов се работи на внатрешноста на објектот: градежно-занаетчиски работи, челична конструкција на сцената и спроведување

Read More

Локацијата на поранешната фабрика за сапуни „Цветан Димов“ во општина Кисела Вода конечно ќе започне со возобновување. Денеска и официјално започнува изградбата на објектот „Флатирон“ кој многу потсетува на истоимената добропозната зграда во Њујорк која датира од 1902 година. Парцелата на која ќе се воздигне овој

Read More