Saturday, Mar 25, 2023
HomePosts Tagged "кашкавал"

Едноставен и вкусен оброк кој нема да ви одземе премногу време, а максимално ќе уживате во него. Можете да го искомбинирате со ладно пиво. Потребни состојки: * 2 поголеми кромиди * 3-4 парчиња моцарела (или омилениот кашкавал) * 2 чаши брашно * 5 јајца * 2 чаши лебни трошки * масло за

Read More

Вистинска можнст да се обидете да подготвите крекери во домашни услови и тоа надополнети со неодоливиот вкус на кашкавал, во нашиот случај чедар и пармезан. Одлични за појадок или мезе. Потребни состојки * 2 лажици путер без сол, на собна температура * 3/4 шолја чедар кашкавал, рендан * 1/3

Read More

За љубителите на пиво кои воедно сакаат и нешто да грицнат, ова е одличен предлог кои совшено ќе се вклопи со вкусот на пивото. За подготовка ви се потребни само 10 минути. Состојки: Пармезан или кашкавал по желба, рендан Лук во прав Свеж босилек, ситно исечкан Начин на подготовка: 1. Загрејте

Read More