Tuesday, Oct 3, 2023
HomePosts Tagged "капучино"

Малку време за подготовка за големо уживање. Овој рецепт ќе ви послужи за секоја прилика. Потребни состојки: * 250 гр. слатка павлака * 3 лажички капучино со вкус на карамел или лешник * 2 јајца * 3 лажици шеќер * Какао за гарнир * Кора од портокал или лимон за гарнир Начин на

Read More