Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "канал"

Вчера во 6.15 часот пријавено е дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод автомобил ауди А4, со прилепски регистарски ознаки, излетало од коловозот и застанало во канал со вода, а до него имало починато лице. Како што информираа од полицијата од извршениот увид и извршениот разговор со

Read More

Вистинска драма се случувала во населбата Илинден во најкритичниот момент. Со жив штит еден од жителите не дозволувал багерот да пристапи до каналот кој се излеал и поплавил дваесетина куќи - објави 24 Вести. По неколкучасовна расправија и со помош од полицијата, граѓаните успеале да

Read More

Четиринаесет лица загинаа, а околу дваесетина се повредени во несреќа на училишен автобус во местото Османие во Јужна Турција. Според информациите на турските медиуми, Автобусот што превезувал ученици и родители од излет на археолошко наоѓалиште паднал во канал за наводнување. Причините за настаната несреќа се уште се

Read More

Машки труп бил пронајден вчера околу 15:15 часот во водата на коритото од бетонски канал во центарот на село Вратница-Теарце. Утврдено е дека се работи за Богољуб С.(55) од село Вратница. Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и увидна екипа на СВР-Тетово, а по

Read More

Жителите од центарската населба “Мало Курило“ на Водно, имаат голем проблем. Тие денеска се жалеа на шутот, ѓубрето и наносите во каналот кои никој не доаѓа да ги истички, а имаат и дефект на електричната мрежа.   Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, заедно со соработниците, вчера

Read More

Силите за безбедност на Грција разбиле  канал за шверц на хероин од Турција -  пишува весникот „Катимерини“. Полицијата привела седум лица, кои пренесувале наркотици со автомобил, опремен со специјални тајни прегради. Властите идентификувале уште 11 лица, за кои се смета дека припаѓаат кон криминална група. Во рации

Read More