Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "Јунајтед"

Пред „Црвените ѓаволи“ е првиот натпревар надвор од границите на Англија за оваа сезона, а на теренот нема да биде еден од најдобрите. Мурињо одлучил во Ротердам, за натпреварот од првото коло од Лига Европа да не го води капитенот Вејн Руни. На списокот од

Read More

Манчестер Сити го порази Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ во првиот натпревар од четвртото коло од англиската Премиер лига со резултат од 1:2. Средбата на „Олд Трафорд“ започна со високо темпо, со доста трчање и пасови на двете страни, за првата шанса да ја има

Read More

Стефан Лихштајнер од ова лето е во немилост на тренерот Максимилијано Алегри, Швајцарецот форсираше свој транфер во Интер, а подоцна не беше пријавен ниту за настапите во Лигата на шампионите. Лихштајнер ништо повеќе не може да го задржи во Јуве, пристигнаа Алвеш и Квардадо, а

Read More

Хал се држеше до самиот финиш благодарение на расположениот Јакуповиќ, кој денес беше одличен против Јунајтед се до 92 минута од натпреварот кога џокерот Маркус Рашфорд го постигна победничкиот погодок. Последниот натпревар од саботната програма за третото коло од англиската Премиер лига меѓу Хал и

Read More

После позитивниот исход од квалификациите, преговорите добиле „зелено светло“! Според информациите кои доаѓаат од Англија Јунајтед не се откажал од десниот бек на Монако, Фабињо. Бразилецот кој Мурињо своевремено го доведе во Реал беше дел од тимот на Монако во победата против Виљареал. Монако е

Read More

Фудбалерот на Ливерпул Марио Балотели би можел да направи изненадувачки трансфер во Манчестер Јунајтед, откако веќе разговарал со тренерот на овој тим Жозе Мурињо. Како што пренесуваат англиските медиуми, Мурињо барал од контроверзниот напаѓач да ги нмали своите финансиски услови, а голема улога во целата

Read More

Една од најголемите трансфер саги за ова лето конечно се заврши, Пол Погба синоќа и официјално беше претставен во Манчестер Јунајтед. Овој трансфер влезе во историјата како најскап трансфер вреден 105 милиони евра плус бонуси. 23- Годишниот фудбалер стави потпис на петгодишен договор со „Ѓаволите“,

Read More

Пол Погба наскоро и официјално ќе биде старо-нов фудбалер на Манчестер Јунајтед. Италијанскиот новинар Фабрицио Романо се огласи прв на Твитер и ги сподели своите сознанија дека околу тоа дека трансферот на Погба е конечно договорен. Манчестер Јунајтед, Јувентус и Мино Рајола конечно пронашле заеднички

Read More

Денешниот потег на менаџментот на „Бјанконерите“ недвосмислено покажува на тоа дека до разделба сепак ќе дојде. Јувентус го повлече дресот на Погба од понудите во својата онлајн продавница. Оваа информација им послужи на италијанските медиуми за шпекулациите дека трансферот на Погба во Манчестер Јунајтед

Read More

Дејвид Мојс штотуку беше промовиран за нов менаџер на Сандерленд каде го наследи местото на Сем Алардајс кој беше избран за селектор на Англија, а се чини дека веќе има план кога е трансфер периодот во прашање. Прва желба на Сандерленд во овој трансфер период

Read More