Wednesday, Sep 28, 2022
HomePosts Tagged "Јанис Бутарис"

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе престојува во Белград како гостин на Вучиќ за време на божикните празници, пренесуваат грчките медиуми. Ципрас со семејството вчера отпатувал во Белград каде што ќе го помине Божиќ, на покана на српскиот претседател Александар Вучиќ, јави грчката агенција АНА-МПА. Грција го слави

Read More

Јанис Бутарис, градоначалникот на Солун, во четврток ќе го посети Скопје со цел да ја зајакне соработката меѓу двата градови, а ќе има средби и со политичкиот врв на Македонија, објави „Катимерини“. „Посетата на Бутарис доаѓа во време на зголемен оптимизам во Атина за подобрување на

Read More