Sunday, Jun 4, 2023
HomePosts Tagged "исчезнат"

Тинејџер кој не се вратил дома уште од неделата наутро, бил пронајден во скопскиот трговски центар „Сити мол“. Во понеделникот во полициската станица во Куманово, М.С. од с.Младо Нагоричане, кумановско, пријавил дека неговиот 17-годишен син заминал од дома претходниот ден во 11 часот и до моментот

Read More

Доцна синоќа, околу 00:10 часот во СВР-Велес, И.Р. (26) од Скопје, го пријавил неговиот вујко Г.Д. (43) од с.Петровец-скопко за исчезнат. Имено Г.Д. кој бил заедно со уште тројца пријатели на 13.08.2016 година престојувале на Езеро „Младост-Велес“ и околу 19:00 часот влегол во езерото и потоа

Read More

Авион на компанијата „Ер Алжери“ на летот АХ1020, кој патувал од алжирската престолнина кон Марсеј побарал помош преку радио комуникација, а потоа исчезнал од радарите, пренесува Раша тудеј, повикувајќи се на онлајн сервисот кој ги слeди летовите „Флајтрадар24“. Сепак, еден час подоцна утврдено е дека авионот

Read More

Семејството Чонтеви се уште трага по исчезнатиот Робертино кој пред една недела му се изгуби секаква трага. Тој исчезна на 24-ти откако од домот излегол со својот автомобил упатувајќи се кон Велес. Робертино е висок 170 см и е роден во 1971 година, вработен е во

Read More

Авион на летот MS804 на компанијата EgyptAir најверојатно се срушил недалеку од грчкиот брег во Егејското море откако контролата на летање целосно изгубила контакт по полетувањето од Париз. Сигналот за итност бил активиран околу 4:30, а контактот е изгубен на 280 километри од брегот на

Read More

80 годишен човек од Виничко бил пронајден мртов на гробиштата, тој повеќе од 20 дена се водел како исчезнат се` додека во саботата претпладне на селските гробишта во Грљани старецот бил пронајден од соселанец. Станува збор за 80годишниот Трифун А, соопшти МВР. По наредба на

Read More

Пронајдено е безживотното тело на Б.К. (65) од Тетово обесено на гранка од костеново дрво во месноста Селимово Брдо покрај патеката што води од Расадиште кон Гајре на падините од Шар Планина. Како што информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, телото е пронајдено околу

Read More

Селани во источниот дел на Папуа, пријавиле дека пронашле остатоци од срушениот патнички авион кој носеше 54 луѓе, а претходно денеска беше пријавен за исчезнат - изјави официјален претставник на Министерството за транспорт на Индонезија. „Авионот е пронајден. Според жителите авионот се урнал во планините. Верификација

Read More