Sunday, Aug 1, 2021
HomePosts Tagged "исчезна"

Реката Слимс, која течеше преку Канада 300 години, исчезна од лицето на Земјата во 2016 година, пренесува Бизнис Инсајдер. За само четири дена, нивото на водата на реката падна во целост, а на нејзино место денес се наоѓа празно и суво речно корито. Научниците велат дека исчезнувањето

Read More

Приватен авион исчезна од радарот кај Катланово. Според информациите кои 24 Вести ги доби од МВР, станува збор за приватен авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки. Во него имало 6 лица, патници и членови на екипажот. Авионот бил пријавен на аеродромот само

Read More

Мистериозната „златна векна‟ и други вредности од резиденцијата на симнатиот од власт украински претседател Виктор Јанукович никој повеќе не ја бара. Потрагата е запрена, случајот е затворен, пишува „Спутник‟. Златната шипка во облик на векна леб, тешка околу два килограми, исчезнала во март минатата година, а

Read More

M.Б. (49) од тетовското село Јагуновце, ноќеска во 23.30 часот го пријавил исчезнувањето на неговата 16-годишна ќерка. Од полициската станица Јагуновце известуваат дека, според лицето кое го пријавило случајот, девојчето последен пат е видено во 17 часот истиот ден, кое излегло да си оди дома од

Read More

Исчезна маж денеска напладне во водите на Мавровско Езеро. Специјализирани екипи на МВР пребаруваат по дното на брегот во близина на месноста Бунец, бидеќи постои сомнеж дека лицето кое пријавено за исчезнато е удавено. Од првичните информации на Јавното обвинителство најверојатно се работи држжавјанин на Република

Read More

Вчера во полициската станица во Гостивар, 46-годишниот Т. Ј. пријавил за исчезнувањето на неговата 15-годишна ќерка. Според неговата изјава, девојчето на 19-ти август заминало од домот во непознат правец и оттогаш не е видено. Полицијата веднаш презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Read More

Тригодишно дете попладнево паднало во водите на реката Треска, кај Чичино село во близина на Скопје, јави Телма. Детето си играло покрај реката, при што се лизнало и паднало во водата. Мајката го пријавила случајот во полиција. Детето се` уште не е пронајдено.

Read More

Индонезиски патнички авион со 54 лица, што летал на национална релација, исчезна од радарите на воздушната контрола над реон на Источната провинција Папуа, соопшти Националната агенција за потрага и спасување (BASARNAS). - Изгубивме контакт со авионот - изјави шефот на агенцијата, Бамбанг Соелисто. Авионот и припаѓа

Read More