Tuesday, Jun 6, 2023
HomePosts Tagged "iPhone 7"

Apple лансираше нова видео серија со совети за максимално искористување на можностите на iSight камерата на iPhone 7 во секојдневни различни сценарија и во зависност од поставеноста на сцената или надворешните услови. Целиот видео туторијал може да го погледнете на YouTube каналот на Apple. Извор: telefoni.mk

Read More

Слично како Bendgate за iPhone 6 се пласира нов можен проблем за Apple бидејќи поголем број на корисници се пожалиле дека смартфонот шушти кога има засилена активност, дали е тоа со сурфање на интернет или работа со апликации од задната страна се испушта силен звук. Извор:

Read More

„Тестовите“ со хидраулична преса секако не откриваат многу за изджливоста на одреден смартфон бидејќи не претставуваат реално сценарио, но затоа пак се ултра забавни за гледање. Сега редот му дојде и на iPhone 7 кој сигурно многумина од вас би му се „треселе“ ако го

Read More

iPhone 7 го доби првиот бенчмарк тест на Antuntu каде со новиот четири-јадрен A10 Fusion процесор ја збриша конкуренцијата. iPhone 7 забележа резултат од неверојатни 178,397 поени за работата на хардверот во општите перформанси што е за 33% повеќе од iPhone 6s кој работи со

Read More
POST TAGS:

Huawei преку директорот Јанмин Ван го упати првиот удар врз Apple и нивната одлука да применат двојна камера кај новиот премиум смартфон iPhone 7 Plus. Тој објави на Facebook „провокација“ дека Huawei P9 со двојната Leica камера со два сензора од 16 мегапиксели е првиот

Read More

Apple со речиси двочасовно шоу ги претстави новите смартфони iPhone 7 и iPhone 7 Plus кои оваа година не носат револуционерни промени во дизајнот, туку повеќе внатрешни еволутивни промени што треба да им биде и најважно на корисниците, а не само надворешниот изглед кој да

Read More

Тест модел на iPhone 7 за втор пат беше пробан на бенчмарк сајтот GeekBench со новиот А10 чипсет и освои 3379 поени што е за 10% од првиот тест направен во јули, што значи дека има подобрување во функционалноста со поголема оптимизација. Секако, ова се

Read More

Најновиот извештај на Блумберг открива дека Apple веќе го пикирал 7 септември како симболичен датум за промоција на новите iPhone 7 и iPhone 7 Pro. Apple оваа година нема да воведе значајни промени во дизајнот и функциите на iPhone 7 барем според досегашните протечени слики

Read More

Најновите протечени слики дефинитивно потврдуваат дека оваа година Apple ќе лансира само два модела, едниот е стандарден iPhone 7 кој ќе има поскромни новитети, додека пак сите подобрувања ќе бидат фокусирани во сосема новиот iPhone 7 Pro кој ќе има дуо камера со два сензора

Read More

Познатиот ликстер Еван Блас, кој ретко греши, тврди дека новите модели на iPhone 7 и iPhone 7 Pro ќе бидат пуштени во продажба најрано на 12 септември или само неколку дена по официјалната промоција која Apple ќе ја одржи во Купертино. Evleaks досега бил во

Read More