Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "инцидент"

Порталот А1 он објави видео во кое се гледа интервенција на полицијата пред судот во Скопје откако непознато лице се приближи до нив. На човекот му бил одземен ранецот кој тој го носел со себе, а потоа однесен во полициска станица. https://www.youtube.com/watch?v=4iGCnxr_46Q

Read More

Јапонскиот фудбалски клуб Гамба Осака беше казнет со 16.000 евра откако поддржувачите на клубот за време на натпреварот истакнаа знаме со нацистички симболи. Навивачите Гамба, знаме со симболите кое потсетува на нацистичките СС единица истакна на 16 април во натпреварот против Осака. Гамба Осака по тој инцидент,

Read More

Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков на прес конференција тврдеше дека немал никакви информации дека постои можност за насилни инциденти, но не одговори на обвинувањата на министерот за внатрешни работи Нухиу зошто не одговарал на повиците до 20 часот и зошто не бил

Read More

Вчера тензично било и во Македонската опера и балет каде директорот Дурловски се судрил со еден балетан поради започнатите инциденти уметниците се плашеле да ја одиграат претставата мислејќи дека може да бидат нападнати. На оваа непријатна ситуација во МОБ, во ходниците на театарот и претходел вербален

Read More

Прекинат е реваншот од полуфиналето на Купот на Македонија меѓу фудбалските екипи на Шкендија и Вардар откако домашните навивачи “Балисти” влегоа во теренот. Атмосферата зовре кога судијата Ставрев им подели црвени картони на двајцата капитени Хасани и Грнчаров поради недолично однесување по што Балистите влегоа

Read More

Тежок инцидент вчера во рамките од втората македонска фудбалска лига на натпреварот во Новаци против Вардар од Неготино. Натпреварот беше доста тензичен со прекини но на крајот заврши со поделба на поените и конечен резултат од 1-1. Целосна изјава имаме од капитенот на Вардар и

Read More

Фудбалери на Аргентинскиот клуб Расинг, сигурно ќе се сеќаваат на враќање од Белграно. Клубот загуби од Белграно со 2-0, но вистинската драма за фудбалери од Буенос Аирес се случи за време на полетувањето. Додека авионот забразуваше по постата за да полета одеднаш почна да се отвара

Read More

Во натпреварот кој се одигра синоќа во Стејплс центарот каде што Lос Aнџелес Лејкерс го пречека Милвоки Бакс, се случи инцидент на крајот на третата четвртина. Во контра напад 2 на 1 популарниот “Swaggy P“ ( Ник Јанг) тргна на забивање, при што следеше жесток

Read More

Во текот на вчерашниот ден, во автобус на ЈСП, додека 16-годишно момче се возело со неговите другари на релација Битпазар-Автокоманда, во автобусот се качиле уште 10-тина малолетници. Според информаиците на МВР, eден од нив му удрил шлаканица, а друг извадил нож на расклопување и му го

Read More

Најмалку десет лица биле повредени на концерт на Снуп Дог и Виз Калифа кога се срушила безбедносната ограда која ја делила публиката од бината во Кемеден, во Њу Џерзи. Пет лица набргу после инцидентот биле префрлени во болница, пренесуваат тамошните медиуми. Овој инцидент се случил

Read More