Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "Игор Џамбазов"

Игор Џамбазов ќе биде замена за Владо Јовановски во втората сезона на комедичната ТВ серија „Преспав“ која се емитува на ТВ Телма, но продуцентите освен најавата не открија зошто се решиле на ваков потег. Тоа беше доволно на социјалните мрежи да се прошират информации дека

Read More

Актерот Игор Џамбазов кој е еден од предводници на новиот македонски мјузикл „Тајно Моја“ во чест на музичката легенда Тоше Проески по чија музика е и инспиран вели дека би бил уверен дека неговото наследство продолжува. - Овој мјузикл има повеќе пораки, но буквално сите тие

Read More

Македонскиот шоумен кој оваа година се закити со наградата Златна Бубамара за животно дело, месецов ќе ја прмовира својата најнова книга „Умрен човек“. Тој на својот фејсбук профил ја објави корицата на својата книга, која со сигурност ќе привлече многу внимание. „Умрен човек“ е книга

Read More

Концертот кој требаше да се одржи на 26 декември е одложен. Бидејќи Џамбазов е повторно во болница, вечерва на Фејсбук објави неговата колешка и пријателка Весна Петрушевска. Еве што напиша таа: Почитувани другари и другарки, и покрај огромната желба на нашиот драг омилен лик Игор Џамбазов да

Read More