Tuesday, Apr 23, 2024
HomePosts Tagged "Ибрахимовиќ"

Златан Ибрахимовиќ нема одиграно ниту еден натпревар за Манчестер Јунајтед, а веќе руши клубски рекорди. Всушност, не се работи за фудбалски, туку за рекорди на популарност на социјалната мрежа Инстаграм. Шеснаесет дена откако е официјализиран неговиот трансфер во Јунајтед, сликата н Ибрахимовиќ на која го

Read More

Сега веќе е се готово, Златан Ибрахимовиќ преку социјалните мрежи го објави својот трансфер во Манчестер Јунајтед. После повеќе од еден месец шпекулирање, Ибрахиимовиќ конечно го потврди својот трансфер во англискиот великан. Тој тоа го направи на својот Инстаграм, а потоа и на својот Фејсбук

Read More

Капитенот на Шведска Златан Ибрахимовиќ објави дека после Европското првенство во Франција ќе се повлече од националниот тим. „Последниот натпревар за мојата репрезентација ќе го одиграм на ова Европско првенство. Се надевам дека тоа нема да биде утре против Белгија. Многу сум горд на она

Read More

Според најновите информации сега и Карло Анџелоти го посакува Ибрахимовиќ! Како што пренесуваат англиските медиуми, Баерн Минхен влегол во трката со Манчестер Јунајтед за потписот на Златан Ибрахимовиќ. Анџелоти бил загрижен околу тоа дека Левандовски може да ја прифати понудата на Реал Мадрид, па смета

Read More

Еден од најдобрите напаѓачи на светот Златан Ибрахимовиќ најави во вторник ќе соопшти голема вест. Веќе со недели се шпекулира кде фантастичниот Швеѓанец би можел да ја продолжи кариерата, откако му заврши договорот со францускиот Парис Сен Жермен. Шпекулациите се вртат околу Манчестер Јунајтед и

Read More

Златан Ибрахимовиќ е се подалеку од трансфер во Манчестер јунајтед, а се поблиску до Милан, пренесуваат италијанските медиуми. Неговиот менаџер Мино Раиола ги демантираше шпекулациите дека Швеѓанецот веќе се договорил со Манчестер Јунајтед, истакнувајќи дека има неколку понуди од Англија, Италија, Европа и остатокот од

Read More

Златан Ибрахимовиќ, еден од најдобрите центрафори во светот, вели дека веќе ја донел одлуката околу својата иднина и дека знае за кој клуб ќе настапува следната сезона. На Ибрахимовиќ за неколку дена му истекува договорот со Парис Сен Жермен, а медиумите речиси цела година шпекулираа

Read More

Луј Ван Гал е веќе минато, а веќе во вторник би требало да биде познато името на новиот тренер на „црвените ѓаволи“. Со месеци се шпекулира дека тоа ќе биде Жосе Мурињо, многу веќе го гледаат на „Олд Трафорд“, но англиските медиуми тврдат дека евентуална

Read More

Фудбалерот на Парис Сен Жермен Златан Ибрахимовиќ по рекорден трети пат повторно е избран за најдобар фудбалер во француската Лига 1. Титулата најдобар фудбалер на Ибрахимовиќ му беше доделена од страна на неговите колеги, а зад него се најде уште еден фудбалер на Парис Сен

Read More

Агентот на Златан Ибрахимовиќ изјави дека неговиот клиент ќе поднесе тужба против шведскиот доктор кој изјави дека напаѓачот на ПСЖ користел допинг за време на своите настапи во Јувентус. Реагирајќи на ова обвинение, агентот на Ибрахимовиќ Мино Рајола изјави дека докторот Карлсон направил „голема грешка“.

Read More