Wednesday, Mar 29, 2023
HomePosts Tagged "хотел"

Поп пејачката Мараја Кери имала фантастична забава во хотел во Капри, Италија каде се пуштаат само нејзини песни. Уште при самиот влез во ресторанот каде имала вечера со нејзиниот свршеник Џејмс Пакер се слушала нејзина песна па помислила дека е само случајност. Сопственикот на хотелот е

Read More

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо ќе го отвори својот хотел со пет ѕвездички, „Пестана ЦР7“. Ова е првиот од четири планирани хотели за чија изградба фудбалерот на Реал мадрид потроши 70 милиони евра. Се очекува до крајот на оваа година и Лисабон да добие ваков

Read More

Нул Стерн хотелот од Швајцарија нуди врвна услуга за своите посетители со најубавиот поглед кој може да си го замислите на врвот на планината на височина од 1900 метри бидејќи нема што да ви го попречува погледот, ниту ѕидови. Оваа необична идеја за поставување на кревет,

Read More

Локалните медиуми пренесуваат за нова драма во Франција, на југот од земјата, каде што француската полиција обиколила еден хотел откако добила информација дека внатре се наоѓа вооружен човек. Засега хотелот е евакуиран, а повеќе детали и мотивите не се познати. Како што пренесува РТ, полицијата го забранила

Read More

Овогодинешните награди за најдоброто од туризмот „Травел“, го поставија луксузното островско одморалиште „Nihiwatu Resort“, лоциран на островот Самба во Индонезија, како најдобар хотел во светот за 2016 година. Ова прекрасно место располага со 32 вили, од еднособни чија цена е 650 долари за вечер, до вила

Read More

Хотелот Wanda Reign, кој се наоѓа на популарната улица Бунд на западниот брег на реката Хуанпу, официјално е отворен на 18 јуни. Хотелот ќе располага со 179 соби и 14 луксузни апартмани. Сопственик на хотелот е Ванг Сиконг, син на најбогатиот Кинез Ванг Ѕиенлин, кој неодамна

Read More

Реката Далјан прави нови проблеми во Охрид овој пат со поткопување на патот до хотелот Далјан и Извидничкиот центар во Охрид. Поради ерозијата постои опасност реката да оштети електричен столб во Извидничкиот центар, каде се загрозени и објекти кои се во непосредна близина на нестабилното

Read More

Двајца студенти по архитектура, Димитар Петровски и Борјан Овезовски, понудија современ висококатен хотел, со форма на цвет, кој нуди плејада од јавни, приватни и комерцијални простори, како дел од проект од предметот „Архитектонско студио“. Хотелот е замислен да биде поставен во близина на кејот во центарот

Read More

Општината надлежна за градежни парцели продаде градежно земјиште на кое треба да се изгради првиот хотел во оваа општина. Станува збор за инвцестиција од домашно потекло, а скопскиот инвеститор Гоце Ѓорѓиевски најави градба на хотел со педесетина легла, ресотран, базен, спа-центар, летна бавча и игротека

Read More

Најмалку седум лица го загубија животот денеска во напад врз хотел во градот Севаре, во централниот дел од Мали, во кој најчесто престојуваат странци. Како што соопшти претставникот на армијата на Мали, Сулејман Мајга, меѓу загинатите се четворца војници, двајца од напаѓачите и еден цивил -

Read More