Saturday, Mar 25, 2023
HomePosts Tagged "Хонг Конг"

Сите љубители на млечните производи, посебно оние на неодоливото топено сирење, сега имаат можност да го пробаат истото и тоа - во боја! Ресторан во Хонг Конг го нуди овој тост со шарен топен кашкавал попознат како "Kala Toast", каде секоја боја има и свој вкус:

Read More

Српската тенисерка, Јелена Јанковиќ, стигна до титулата во Хонг Конг, победувајки ја во финале нејзината противничка од Германија Анџелик Кербер со 2:1 по сетови (3:6, 7:6, 6:1). Со денешната победа Јанковиќ ја освои 15 титула во кариерата и вкупно втора во сезоната. Србинката не се предаваше

Read More

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ успеа да обезбеди пламан во полуфиналната рунда на WTA турнирот во Хонг Конг. Јелена Јанковиќ во четвртфиналето ја совлада Русинката Дарија Гаврилова со 6:1 и 6:1. Јанковиќ немаше преголеми проблеми против 21-годишната тенисерка, на која како и во претходното коло против Анастасија Родинова

Read More

Новинарите на Хонг Конг ја обележаа годината како една од најризичните досега со рекорден број на напади и од страна на полицијата, но и од страна на демонстранти. Хонг Конг минатата година влезе во серија на демонстрации и протести за добивање на поголема автономија од

Read More