Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "Холанѓанец"

Според информациите на МВР, вчера во 15 часот, во полиција од екипа на Итна медицинска помош било пријавено дека во комплексот „Св.Наум“ во Охрид починал Р.Ј.А. (66) од Република Холандија. „Констатирана е смрт без траги на насилство. Најверојатно смртта настапила како последица од срцев удар“, соопшти

Read More

Откако доби „корпа“ од Наполи, Антонио Конте се сврте кон многу поефтина опција. Стефан Де Вриј после одличниот мундијал во Бразил беше поврзуван со трансфер во Манчестер Јунајтед, секако поради Луј Ван Гал, но „Ѓаволите“ никогаш не испратија официјална понуда за неговите услуги. Наместо тоа

Read More

Ливерпул не запира, договорен е трансферот на централен дефанзивец, а сега на ред е офанзивен везен фудбалер! Рагнар Калван доколку ги помине медицинските прегледи ќе биде нов фудбалер на Ливерпул. Естонецот е искусен дефанзивец, со големо искуство до Бундеслигата. Тој со години е најдобар играч

Read More