Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "Гвардиола"

Тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола денес оцени дека само Лионел Меси е подобар од неговиот фудбалер Кевин Де Брујн. Сити во саботата славеше над Борнамут со 4:0 и така ја оствари својата пета победа во петото коло од англиската Премиер лига оваа сезона. „Граѓаните“

Read More

Шпанскиот стратег на конференцијата за новинари пред гостувањето во Стоук зборуваше и за судбината на англискиот чувар на мрежата. Клаудио Браво е на чекор од Манчестер Сити, додека Џо Харт е на излезните врати. Голманот на Барса најверојатно ќе биде прв избор на „Етихад“, а

Read More

Англиските медиуми пренесуваат дека уште двајца фудбалери на Манчестер Сити најверојатно ќе си заминат од „Етихад“ ова лето. „Manchester Evening News“ во своето денешно издание пренесува дека Вилфрид Бони и Елиаквим Мангала се на излезните врати од клубот. Овие двајца фудбалер наводно не успеале да

Read More

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо нема да дозволи ривалството со тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола да влијае на неговата кариера. Двајцата тренери водеа жестоки битки од времето кога ги водеа клубовите на Реал Мадрид и Барселона пред неколку години, па се очекува слично

Read More

Тренерот на Баерн Пеп Гвардиола изјави дека Атлетико Мадрид по квалитетот кој го поседува е на исто ниво со Барселона и Реал Мадрид и дека покажал дека може да игра многу добро против големите екипи. „Шпанските клубови во претходните неколку години играа многу добро во

Read More

Тренерот на Баерн Минхен Пеп Гвардиола и одговори на критичарите и порача дека ќе направи се за да се збогува од Баерн Минхен на вистински начин- со титулата од Лигата на шампионите. Баерн во четвртфиналната рунда ја елиминираше Бенфика со конечен резултат од 3:2, откако

Read More

Новиот тренер на Манчестер Сити Пеп Гвардиола го означи Пјер-Емерик Аубамејанг како една од главните мети во летниот трансфер период. Гвардиола сака да направи реконструкција во напаѓачката линија на тимот, каде сигурно е местото само на Кун Агуеро, а како што пишуваат медиумите Гвардиола идеално

Read More