Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "грмотевици"

Денес исто така ќе биде сончево со пријатни временски услови, но во текот на викендот не очекува и нова дестабилизација на времето со нови врнежи од дожд и грмотевици. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 26 до 32 степени. Во

Read More

Во моментов појако невреме има во општина Росоман и општина Градско, како и северозападно од Радовиш, соопшти УХМР. Најмногу грмежи има во делот меѓу Скопје и Велес. На мапата која се абдејтува во живо можете да забележите дека невремето со силни електрични празнења поминало во регионот

Read More

Промената на временските прилики ќе дојде до израз во текот на денешниот ден со повеќе облаци и повремени врнежи од дожд. Засега нема најави за поголемо невреме, но затоа носете чадор со вас. Утрото ќе биде доста свежо со температури под 20-от степен и повремени

Read More

Прогнозите за почетокот на викендот со дестабилизации и грмотевици се остварија, па веќе слично време може да очекуваме и денес. Во текот на денот ќе биде доста топло со максимални 32 степени, а веќе попладне повторно има услови за влошување на временските услови со врнежи

Read More

Последниот работен ден ќе пројде во претежно топло време со температури до 32 степена, но веќе попладне постојат услови за дестабилизација со наоблачување и врнежи од дожд. Грмотевиците треба да најават променлив викенд со слични услови за врнежи во попладневните часови.

Read More