Wednesday, Feb 28, 2024
HomePosts Tagged "готвење"

Манекенката и водителка Криси Тејген е една од најубавите жени која често ги краси насловните страни на најчитаните магазини, но сега се впушта во нова област, а тоа готвењето со лансирање на нејзина книга за начинот на исхрана. Тејген вели дека не го сака зборот

Read More

Јавна соба продолжува со социјалната програма за кулинарско издигнување, односно запознавање на други култури преку организирани кулинарски презентации. На 28. јуни со почеток од 20:00 часот на репертоар е индонезиска кујна, презентација која за прв пат се случува во Македонија. Ритуалот на конзумирање на храната

Read More

Стравот од неуспех е секојдневна појава кај младите и неискусни готвачи, но ако не пробате никогаш нема да откриете какви се вашите вештини. Наместо да малтретирате кого начекате по дома за подготовка на оброк, засукајте ги ракавите и фатете се за работа! 1.ПИЦА - Не морате веднаш да

Read More

Без фиксен оброк во текот на денот, подгреана храна и немање вештини во приготвувањето на здрав оброк - ова се фрапантните податоци кои ги открија истражувачи од Манчестер, Њукасл и Дурам при испитувањето на млади на возраст од 16 до 20 години. Резултатите покажале дека младите

Read More

Сте се запрашале ли која е причината поради која не изгледате фит а се храните исклучиво во домашни услови? Како повеќето изговори, за добар изглед, и исхранувањето дома е еден од нов. Резултатите зборуваат за личноста а ние може да ви помогнеме со неколку правила

Read More

Макароните, шпагетите и останатите видови на тестенини се омилени на многумина бидејќи лесно и брзо се подготвуваат, а може да се комбинираат со различни состојки и сосови. Но, доколку сте премногу кратки со време со еден едноставен трик може веднаш да ги зготвите тестенините. Наместо да

Read More

Сигурно ви звучи неверојатно збунувачки, но вистина е дека можете да направите вкусни палачинки без да употребите брашно. За тоа ви се потребни само три состојки: * 3 банани * 4 јајца * 1 лажица кокосово масло (може и обично, но препорачливо е кокосово) Трите состојки ги ставате во

Read More