Friday, May 24, 2024
HomePosts Tagged "гориво"

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС - 95 изнесува 60,5 денари за литар, а 62,5 денари ќе се плаќа за

Read More

Општествената одговорност е еден од столбoвите на кои се темели начинот на работа на Макпетрол АД. По невремето кое го зафати скопскиот регион кое одзема премногу човечки животи, а предизвика и огромни штети, како компанија одлучивме нашата солидарност, заедно со ОКТА АД, да ја искажеме

Read More

Компанијата ОКТА ја понуди својата помош преку донација на гориво за механизацијата која што интензивно работи на санирање на штетите од поплавата. Со оваа донација на Град Скопје ќе се овозможи непречена работа на механизацијата ангажирана во зафатените подрачја на општина Гази Баба. Покрај помошта со гориво, OKTA

Read More

Експерименталниот авион на соларен погон, „Солар импулс 2“, денеска слета во Њујорк, во последната фаза од својот пат околу светот. Авионот од швајцарско производство прелета над Статуата на слободата и влезе во градот пред да слета изутринава на њујоршкиот меѓународен аеродром „Џон Ф. Кенеди“. „Солар импулс

Read More

Макпетрол АД денеска го промовира еколошото гориво метан како нова содржина на бензинската станица „Партизанска“ во Скопје со што бројот на пумпи на компанијата на кои може да се наточи ова гориво се зголеми на четири. Метанот не содржи ароматски соединенија, сулфур и олово и нема

Read More

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се зголемуваат за три денари, додека дизелот ќе поскапи за 2,5 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на еуросупер 95 изнесува 58 денари за литар, а на еуросупер 98 ќе биде 60 денари.

Read More

Виталност, енергија, здравје со еден збор „Herbalife“.  Се она што ви е потребно за активен и здрав начин на живеење ви го нуди токму оваа компанија за исхрана. Herbalife ја презентираше важноста на балансиранта исхрана во комбинација со физичката активност. Филозофија на глобалната фирма за

Read More

Бензините и дизел горивото од ноќеска на полноќ поевтинеа за 3,5 денари по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 57,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 59,5, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 39 денари

Read More

Поефтино ќе се возиме за празниците, бензините поевтинуваат за еден, додека дизелот за три денари, одлучи денеска Регулаторна. Еден литар Еуросупер БС – 95 ќе чини 61,50 денари, додека новата цена на Еуросупер БС – 98 ќе биде 63,50 денари за еден литар. Дизел горивото поевтинува

Read More

За  иновации и подобрување на работата никогаш не е доста. Ова го докажа и компанијата Макпетрол АД Скопје која за крајот на годината  со целодневен настан посветен на медиумите ги откри подобрувањата во работата  и новостите кои ќе ги понуди на пазарот.Љупчо Георгиевски, директор на

Read More