Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "Game of Thrones" (Page 3)

Вејф од во Game of Thrones е ладнокрвен и бесмилосрден убиец, но актерката надвор од сцените на серијата е речиси непрепознатлива располагајќи со импресивен моден стил и дискретен сексапил. Модните критичари се импресионирани од Феј Марсеј која воодушевува на секое појавување на црвениот ќилим во црно-бели

Read More

Актерот Кит Харингтон кој го толкува ликот на Џон Сноу во популарната ТВ серија Игра на тронови ги разочара обожавателките откако ја избричи препознатливата голема брада. На социјалните мрежи има голем број на „депресивни“ реакции бидејќи актерот веќе не е препознатлив и сега личи на детенце.

Read More

Седмата сезона од една од најпопуларните серии во светот „Game of Thrones“ најверојатно со осмата сезона ќе сочинува една целина од 13 епизоди. Доколку имавте впечаток дека шестата сезона на „Game of Thrones“ уште од самиот почетокот се приближува кон крајот, тогаш најверојатно сте имале

Read More

Шестата сезона на екстра популарната ТВ серија Game of thrones е во полн ек и во најновата епизода ја имаше можеби најдобрата сцена досега со Дајнерис Таргеријан која го оправда епитетот „Родена во оган“. Доколку не сте ја гледале епизодата ве предупредуваме за спојлери кои

Read More

Актерот Џек Глисон се прочу со улогата на Џофри размазениот и злобен тинејџер крал од серијата Game of Thrones, но без оглед на неговиот омразен лик фановите го ценат неговиот талент. Затоа интересно е да се види неговата комуникација со актерката Лена Хеди која во

Read More

Писателот Џорџ Р.Р.Мартин откри дека се соочува со огромен притисок од издавачите и фановите што побрзо да ја доврши шестата книга во серијата A Song of Ice and Fire по која беше изработена и мегапопуларната ТВ серија Game of Thrones. Проблемот е што неговите книги веќе

Read More

HBO даде прогноза дека ултра популарната ТВ серија Game of Thrones ќе има уште три сезони пред да се заврши целата сага во Вестерос. Динамиката на снимање на нови епизоди беше погодена од исцрпувањето на целиот напишан материјал од Џорџ Р.Р.Мартин кој се уште не

Read More

Game of Thrones од епизода во епизода, од сезона во сезона нуди се подобри и подобри сцени кои се импресивни, не само со специјалните ефекти, туку и со кинематографијата, начинот на поставување на камерите, движењето на сите елементи кои прават да поверуваме дека навистина се наоѓаме

Read More

Љубителите на тенисот кои не гледаат Game of Thrones сигурно се прашуваат кој е Џон Сноу и каква врска има тој со турнирот, но затоа пак фановите на серијата имаат огромни причини за задоволство. Обично не би пишувале за фризурите на актерите, но ова воопшто

Read More