Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "Game of Thrones" (Page 2)

Додека фановите ќе чекаат повеќе од година дена за нови епизоди HBO го пушти видеото со најсмешните грешки од снимањата на шестата сезона на Game of Thrones што дава интересен увид како актерите знаат да утнат реплика по сто пати и да ги насмеат до

Read More

Не надевајте се дека наскоро ќе можете да ја погледнете седмата сезона до популарната серија „Game of thrones“. Таа касни повеќе отколку што вие мислите. HBO потврди дека снимањето овие две години ќе започне нешто покасно во однос на претходните сезони, во главно затоа што

Read More

Актерот Семуел Л. Џексон повторно се нафати да изврши кратка нарација за дејството на првите пет сезони на хит серијата Game of Thrones во само неколку минути. Како што може да се очекува од него нарацијата е фанстастично забавна, конкретна и полна со неговите препознатливи

Read More

Мегапопуларната серија „Game of thrones“ се смета за најголем фаворит за освојување на наградата „Еми“, награда на амриканската телевизија чии номинации ќе бидат познати денес. Серијата на мрежата HBO би требало повторно да биде крунисана со награда после 12 рекордни награди кои ги освои минатата

Read More

Актерките Мејси Вилијамс и Софи Тарнер кои ги толкуваат сестрите Ајра и Санса Старк во хит серијата Game of Thrones ја искористија паузата за снимање на новата сезона за да ги проследат финалните натпревари од тенискиот турнир Вимблдон. Двете потекнуваат од Англија, па сосема очекувано е

Read More

Познатата реплика Winter is coming овој пат навистина важи за хит серијата Game of Thrones бидејќи продуцентите соопштија дека снимањето на седмата сезона ќе биде одложено поради временските услови. Сега им требаат повеќе сцени во зимски услови, па затоа ќе мора да почекаат неколку месеци за

Read More

Корисникот под псевдонимот Quarter Maester изработи интерактивна мапа од целиот свет во кој се одвива серијата Game of Thrones како дел од фикцијата на Џорџ Р.Р. Мартин. Кога ќе ги погледнете сите континенти како Вестерос и Есос, океаните, сите мориња, градови и тврдина ќе добиете

Read More

Шестата сезона на „Game of Thrones“ е завршена пред неколку дена, а како што и се претпоставуваше не остана уште многу да се раскаже до самиот крај. Продуцентите Дејвид Бениоф и Ден Вејс потврдија дека ќе снимаат уште 13 нови епизоди, а во тие последни

Read More

Фановите на хит серијата Game of Thrones сигурно посакуваат сагата никогаш да не заврши, но на сите им е јасно дека се ближи крајот особено по големото финале на 6-та сезона кога многу карактери се доближуваат до нивната крајна цел. Со сигурност знаеме дека HBO ја

Read More

Гејминг студиот Infinity Ward го ангажираше актерот Кит Харингтон кој стана планетарна ѕвезда со улогата на Џон Сноу од хит серијата Game of Thrones. Сега Харингтон во играта преку технологија за бележење на движењата и лицето ќе го толкува еден од главните непријателски генерали на

Read More