Tuesday, Apr 23, 2024
HomePosts Tagged "Game of Thrones"

Мегапопуларната серија „Game of Thrones“ веќе  7 сезони ги освојува нашите срца, темите како војна, љубов, омраза и предавство испреплетени со мистични суштества не терат нетрпеливо да ја чекаме секоја нова епизода. Доколку ја гледате оваа серија веќе знаете за сплетките и заговорите кои кружат околу

Read More

Веќе знаеме дека го главата на George R.R. Martin, кој е писател на серијалот книги по кој е и снимана серијата Game of Thrones, се случуваат секакви чуда, војни и што ли уште не, но сепак некои од ликовите се базирани на личности кои навистина

Read More

Доколку сте едни од големиот број гледачи на мега популарната серија Game of Thrones овој бар е вистинското место каде што може да уживате во некоја пијачка и да дискутирате за новата еизода. Барот е отворен на 21 јуни од како три компании се здружиле и

Read More

Серијата Game of Throes е базирана на истоимените книги на George R.R. Martin. Актерите кои ги глумат ликовите во серијата се прилично онакви какви што George R.R. Martin ги опишува во книгите, но секако идентични луѓе, а поготово актери како фиктивните ликови од главата на George е тешко

Read More

HBO го презентираше првиот целосен трејлер за седмата сезона на Game of Thrones која ќе биде најепска досега бидејќи сите претеденти за тронот конечно ќе се судрат меѓусебе, а под најголема закана ќе биде новата кралица Серси. Дајнерис Таргеријан конечно собра силна армија и бродови со

Read More

Но, климатските промени не се единственото нешто што го открива новиот тизер. Како и секогаш во оваа серија, така и на оваа снимка драмата е во деталите. На површина, видеото покажува снимки од Џон Сноу, Серсеј Ланистер и Денерис Таргариен како шетаат по ходници и

Read More

Серијата „Game of thrones“ ја освои наградата Еми за најдобра драмска серија втора година по ред и стана најнаградувана телевизиска серија. Серијата „Veep“ повторно ја освои наградата за најдобра комедија, а Џулија Луис-Драјфус која ја игра главната улога е наградена по рекорден шести пат за

Read More

Церемонијата на доделувањето на Еми наградите за телевизиска продукција ќе биде одржава вечерва во Лос Анџелес, а меѓу фаворитите е повторно серијата „Game of thrones“ која би можела да ја освои оваа награда по 36 пат по ред. Познатата серија освои 35 Еми награди во

Read More

Популарната серија „Game of thrones“ може да добие продолжение во нова верзија снимено според мотивите од претходната, истакната директорот на програмата HBO Кејси Блојс, додавајќи дека таа би можела да излезе во 2018 година. Блојс исто така ја потврди информацијата дека оваа популарна серија ќе

Read More