Thursday, Mar 23, 2023
HomePosts Tagged "фудбалери"

Две лица загинаа, едно се бори за живот, а друго е полесно повредено во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера во Марибор. Како што пренесуваат медиумите во Словенија, оваа несреќа се случила откако автомобил кој што се движел со преголема брзина удрил директно во

Read More

Џихадистите на Исламската држава егзекутирале четворица популарни сириски фудбалери откако ги обвиниле дека се курдски шпиони. Жртвите кои играле за клубот Ал Шабаб, биле обезглавени во Рака, пред толпа народ, меѓу кои имало и деца. Сликите на суровото убиство биле објавени на Твитер на страницата “Raqqa

Read More

Малата но, горда исландска нација со воодушевување и голема почест ги пречека назад фудбалерите кои беа апсолутен хит и најголемо изненадување на Европското фудбалско првенство во Франција. Десетина илјади луѓе со громогласни аплаузи и скандирања ги поздравија фудбалските херои кои пред само три недели и речиси

Read More

Албанскиот премиер Еди Рама им ја честиташе синоќешната победа на албанските репрезентативци над Романија нa Eвропското фудбалско првенство во Франција и најави дека ќе ја награди целата делегација, и играчите и техничкиот персонал, со дипломатски пасоши, јави агенцијата Анадолија. – Почнувајќи од претседателот на Фудбалската федерација

Read More

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и шведската ѕвезда Златан Ибрахимовиќ се дефинитивно најплатените фудбалери на претстојното Европско првенство. Според податоците од магазинот „Франс Фудбал“, Португалецот заработува вкупно 67,4 милиони евра или двојно повеќе од Златан Ибрахимовиќ кој заработува 28,5 милиони евра. На третото место е Велшанецот Герет Бејл

Read More

Европа, како епицентар на убавата игра, од сезона во сезона прикажува млади таленти кои се борат за место во првите тимови од клубовите во кои тренираат. Некогаш не е само до фудбалерот, потребно е и клубот да ги препознава таквите таленти. Кога веќе заврши сезоната 2014/2015,

Read More