Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "Фросина Ременски"

Пратеничка Фросина Ременски денеска побара од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да престанат да ја блокираат работата на Собранието и да ги изгласаат законите кои ќе овозможат подобар живот за стечајците и за работниците. - Граѓаните на Македонија, меѓу кои и оние кои што ве изгласаа, бараат од

Read More

Потпретседателката на СДСМ, Фросина Ременски, ќе биде и потпретседател на парламентот – дознава Фокус. Таа се споменуваше како можен кандидат на неколку позиции во извршната власт во областа на безбедноста, меѓутоа, според нашите нинформации, таа дефинитивно останува во законодавната власт. Неодамна за спикер беше избран Талат Џафери

Read More

Откако поранешните министерки Гордана Јанкулоска и Фросина Ременски разменија „тешки“ зборови на социјалната мрежа Фејсбук, расправијата продолжи со низа обвинувања. Поранешата министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска ја обвини пратеничката Ременски дека лечела фрустрации преку коментари, а таа пак констатираше, како што вели, дека нејзината

Read More

Имам потреба си кажам, дека мојот најдобар студент на Полициската академија и колега Павле Богоевски, храбро ги поднесе сите удари на својот грб, за да заштити пратенички … Горда сум што заедно како професор и колега застанавме еден до друг, заедно во се … и

Read More

Додека потпретседателката на СДСМ, Фросина Ременски, завчера учествуваше на дискусијата пред Владата, некој со нож и ја дупнал гумата на автомобилот, кој бил паркиран на паркинг, во непосредна близина. Ременски случајот го пријавила во полиција, а се сомнева дека нејзиниот автомобил не бил случајно избран. -Автомобилот

Read More

Во врска со повеќедневните дезинформации и невистините коишто се шират на одредени медиуми поврзани со протестот на изманипулираните лица кои се рангирани за добивање на социјален стан во Прилеп, министерот за труд и социјална политика, како и покрај бројните деманти и информации кои не беа

Read More

Техничкиот министер за труд и социјална политика Фросина Ременски заработи нова кривична пријава поднесена од нејзиниот заменик Диме Спасов кој ја обвини за неизвршување на судска одлука, по што и се заканува и затворска казна доколку не ги почитува решенијата на Управниот суд каде се

Read More

Управниот суд ја суспендираше одлуката на министерката за труд и социјална политика Фросина Ременски за назначување на 15 нови директори на центри за социјална работа, но правосилност на одлуката се уште нема. Инаку тужбата против Ременски ја поведе заменик министерот Диме Спасов поради пречекорување на

Read More

Со 71 гласови за и 9 воздржани Емил Димитриев стана нов мандатар кој има право да ја формира техничката влада со која ќе бидат организирани изборите и неговата функција е привремена. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои се јавија за збор ги повторија заложбите за решавање на

Read More

Новата министерка за труд и социјална политика, Фросина Ременски, ги негираше гласините дека изборот на новите министри од редовите на СДСМ ќе биде придружена со смени на кадри, смена на позиции, деградирања или отпуштања. Ременски вели дека промените се направени со цел да не се

Read More