Sunday, Jun 4, 2023
HomePosts Tagged "формула 1"

Британскиот возач во Формула 1, Луис Хамилтон изјави дека нивните најголеми конкуренти тимот на Ферари го имат најдобриот болид и дека неговиот тим Мерцедес ќе има многу тешка задача да ја одбрани титулата. "Ние стигнавме не подготвени во Монако, работите не одеа според нашиот план, болидот

Read More

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел победи на патеката Шакир за Големата награда на Бахреин. Фетел имаше одличен старт во кој го помина Хамилтон, за потоа со мудра стратегија и прво влегување во боксот да заврши и пред вториот возач на Мерцедес, освојувачот на пол-позицијата, Валтери

Read More

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на денешната трка во Формула 1 за Големата награда на Кина во Шангај. Хамилтон ја заврши трката во еден час и 37 минути, и ја постигна 54-та победа во својата кариера, а пета во Шангај. Второто место го освои возач

Read More

Стартуваше од втората позиција, заврши како прв. Себастијан Фетел триумфира во трката за Големата награда на Австралија, прва во новата сезоната во Формула 1 шампионатот. Победничкото време што притоа го оствари Германецот на Ферари беше 1:24:11,672 часа. „Целиот тим е исклучително среќен. Не бев задоволен со

Read More

Денес на трката од Формула еден на патеката во Сингапур гледачите можеа да бидат сведоци на една необична: Гуштер прерчна на патеката! На еден од неофицијалните тренинзи, пред возачите излезе влекач од огромни размери. На него налета младиот холандски возач Макс Ферстапен кој беше прилично

Read More

Британскиот возач Џенсон Батон денес најави дека нема да се натпреварува следната сезона во Формула 1, но дека ќе остане во Мекларен како амбасадор на тој тим. Батон ќе вози до крајот на сезоната пред да направи пауза после 17 години. Светскиот шампион од 2009

Read More

Долго чекавме на ваков финиш во една трка на Формула 1, а денес тоа го режираа клупските другоари, еден против друг. Денес во шампионатот Формула 1 се одржа трката за големата награда во Австрија, која долго ќе се памети по драматичниот финиш и големата борба

Read More

Како одговор на потребата за постигнување на балансирана исхрана, Хербалајф го овозможува совршеното решение во форма на вкусен, здрав оброк, кој го обезбедува организмот со најважните витамини и минерали, шејкот Формула 1. Формула 1 шејкот е замена за оброк и досега им има помогнато на луѓе

Read More

Како одговор на потребата за постигнување на балансирана исхрана, Хербалајф го овозможува совршеното решение во форма на вкусен, здрав оброк, кој го обезбедува организмот со најважните витамини и минерали, шејкот Формула 1. Формула 1 шејкот е замена за оброк и досега им има помогнато на луѓе

Read More

Списокот со најплатените возачи на Формула 1 за 2015 година е објавен. Порталот „Crash.net“ ги презентираше платите на возачите и не, не очекувајте да го најдете Луис Хамилтон на првата позиција. Напротив, Фернандо Алонсо со 35 милиони евра е најплатениот возач во елитната Формула 1, веднаш по

Read More