Wednesday, Nov 29, 2023
HomePosts Tagged "фитнес"

Секој што практикува здрав и активен начин на живот, при само еден поглед може да процени што значи квалитетно опремен и уреден спа и фитнес центар. Новоотворениот центар од овој тип во склоп на Скопје Мериот ги нуди највисоките стандарди во содржините на фитнес вежбањето

Read More

Април Стореј и Стефани Пниевски се фитнес инструкторки кои смислиле идеален начин како да ги мотивираат на физичка активност љубителите на добра чашка алкохол со тоа што нивните вежби вклучуваат шише вино од кое повремено може и да се напиете по некоја голтка. За да не

Read More

Светот може да биде лудо место, сите знаеме тоа, предадени на медиумските продавачи масовно купуваме фитнес во сите облици и пакувања. Реално, можеби и нема потреба. Животот е борба! Само затоа што животот е борба не значи дека мора да се уништи секој пат кога ќе влезеш

Read More

Мери Хелен Боверс е поранешна балерина која стана вистинска фитнес атракција и со своите вежби им помогна на голем број на познати девојки да добијат совршена форма за филмските улоги како Натали Портман за време на снимањето на Black Swan. Мери Хелен Боверс ги користи

Read More

  Сигурно нема да изгубите неколку килограми или да станете совршени за 24 часа, но постојат неколку практики кои ќе ви помогнат да изгледате подобро и да бидете посамоуверени Не конзумирајте брза храна и газарина пијалаци Надувување на организмот и мачнина најчесто предизвикува брзата храна и газираните пијалаци

Read More