Sunday, Jun 4, 2023
HomePosts Tagged "филм"

„Mother! “ е американски психолошки хорор филм во режија на  Darren Aronofsky, главните ликови во филмот ги глумат  Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Ed Harris и Michelle Pfeiffer. Филмот ја следи приказната за пар сопружници кои живеат мирен живот во предградието, но тоа набрзо ќе се промени со пристигнувањето на еден мистериозен

Read More

Поранешната Дизни ѕвезда Зек Ефрон ќе ја одигра улогата на познатиот сериски убиец Тед Банди, раскажана од перспективата на неговата девојка. Но Ефрон не е првиот актер што преминал на мрачната страна и влегол во улогата на сериски убиец. Погледнете неколку актери кои се соочиле со

Read More

Дали би ги препознаете во овие улоги? Dustin Hoffman Tootsie, 1982 Elle Fanning 3 Generations, 2015 Tony Curtis и Jack Lemmon Some Like it Hot, 1959 Patrick Swayze To Wong Foo Thanks for Everything, Julie Newmar, 1995 Amanda Bynes She’s the Man, 2006 John Travolta Hairspray, 2007 Robin Williams Mrs. Doubtfire, 1993 Hilary Swank Boys Don’t Cry, 1999 Adam Sandler Jack & Jill, 2011 Cillian Murphy Breakfast on Pluto, 2005 Eddie

Read More

Доколку сакате да се предизвикате себеси и да се поттикнете да размислувате подлабоко, овие се совршените филмови за вас. Fight Club (1991) Matrix  (1999) Memento (2000) A Space Odyssey (1968) Brazil (1985) Stalker  (1979) Oldboy (2003) The Lost Highway (1997) Donnie Darko  (2001) Mulholland Drive (2001) Eraserhead (1977)

Read More

MIND продукцијата од Индија соопшти дека го завршила снимањето на првиот Боливудски филм „Vijay 61“ во режија на индискиот режисер Арун Кумар – Атле. Сцените од новиот акционен трилер се снимаа во Македонскиот народен театар, последните кадри од филмот  беа снимени на плоштадот во Скопје. Влегувањето

Read More