Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "фаворит"

Церемонијата на доделувањето на Еми наградите за телевизиска продукција ќе биде одржава вечерва во Лос Анџелес, а меѓу фаворитите е повторно серијата „Game of thrones“ која би можела да ја освои оваа награда по 36 пат по ред. Познатата серија освои 35 Еми награди во

Read More

Дами Им по потекло Корејка, ја претставува Австралија на годинешниот натпревар за Евровизија и имајќи   предвид дека важи за еден од фаворитите, се наметнува прашањето:  каде ќе се одржи следната „Евровизија“ доколку годинава,  победи токму Австралија? Видеото на Дами Им е меѓу најгледаните евровизиски песни. Но, иако

Read More

Тони Надал, чичко и тренер на Рафаел Надал, вели дека Шпанецот е способен оваа година да го освои Ролан Гарос. Надал минатата сезона имаше големи проблеми со самодовербата на теренот, но освојувањето на тутулата во Монте Карло минатата недела покажа дека се враќа во старата

Read More