Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "фаблет"

Samsung еден месец порано од вообичаеното го лансираше новиот супер моќен фаблет Galaxy Note 7 со променета тактика за спремно да го дочека доаѓањето на iPhone 7 Pro како главен конкурент во најава. Galaxy Note 7 ги содржи сите компонети кои ги има премиум смартфонот

Read More

Huawei сега може да се пофали дека има и свој супер моќен Note фаблет со новиот Note 8 кој е изработен со суб-брендот Honor. Тоа значи дека корисниците може да очекуваат пониска цена за еднакво моќни перформанси, поточно Honor Note 8 со основната меморија од

Read More

ZTE преку нивниот луксузен бренд Nubia наскоро ќе промовира нов смартфон Z11 Max Pro, а главно заштитно лице ќе биде светскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо. Од ZTE Nubia Z11 Max Pro очекуваме доста моќни перформанси обезбедени преку 6 инчен HD дисплеј, осум-јадрен процесор, 4 GB RAM,

Read More

Samsung Mobile лани малку ги разочара своите европски корисници кои не можеа да го купат Galaxy Note 5 бидејќи беше лансиран само за Азија и Северна Америка, но тоа најверојатно ќе се промени со неговиот наследник. Според регистарските броеви на Galaxy Note 6 се открива

Read More