Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "евтин"

Huawei сега може да се пофали дека има и свој супер моќен Note фаблет со новиот Note 8 кој е изработен со суб-брендот Honor. Тоа значи дека корисниците може да очекуваат пониска цена за еднакво моќни перформанси, поточно Honor Note 8 со основната меморија од

Read More

Xiaomi официјално го претстави Redmi Pro како нивниот досега најмоќен фаблет од средната класа. Redmi Pro располага со 5 инчен Full HD OLED дисплеј, работи со десет-јадрен MediaTek Helio X25 процесор, 4 GB RAM, 128 GB меморија, 13 мегапикселна главна камера, 8 мегапикселна камера за

Read More

OnePlus 3 е новиот модел на кинескиот стартап кој има мисија да ја „руши“ премиум класата со многу достапна цена од само 400 долари. OnePlus 3 е претставен со 5.5 инчен Full HD AMOLED дисплеј, работи со моќен осум-јадрен Snapdragon 820 процесор, 6 GB RAM,

Read More

Meizu продолжува со лансирање на смартфони кои многу вредат за парите, а таа философија е применета и со новиот Meizu m3 note кој чини само 125 долари.  Meizu m3 note располага со 5.5 инчен Full HD дисплеј, работи со осум-јадрен MediaTek Helio P10 процесор, верзии со

Read More

Xiaomi планира исто така да го нападне Apple со мини верзија на Xiaomi Mi 5 која ќе има големина на екранот до 4.3 инчи, но со многу моќен сетап составен од осум-јадрен Snapdragon 820 процесор, 3 GB RAM, 32 GB меморија која може да се

Read More

Tesla Motors досега се одржуваше во живот со високите цена на електричните автомобили во средната класа кои нудат перформанси плус, но вистински тест за профитабилноста на компанијата ќе биде претстојниот Model 3 кој ќе има далеку пониска цена за пошироката побарувачка, но прашање е колку

Read More

Црна Гора го отфрли договорот за роаминг, откако Управниот суд на Црна Гора ја прифати тужбата на црногорскиот Телеком и Теленор, со која беше побарано укинување на спогодбата за намалување на цените на роамингот во мобилната телефонија. Станува збор за спогодбата, која требаше од 30

Read More