Saturday, Mar 25, 2023
HomePosts Tagged "Евро 2016"

Емануеле Џакерини кој покажа фантастична игра за италијанската репрезентација на неодамнешното европско првенство ќе се врати во родната земја откако премина од Сандерленд во Наполи. „Дојдов во важен и престижен клуб. Среќен сум што ќе го носам дресот на Наполи. Со нетрпение го очекувам почетокот на

Read More

Дејвид Гета полека ја губи довербата од фановите кога се во прашање неговите диџејски способности бидејќи премногу се потпира на продуцираните траки и практично не прави ништо на настапите освен што стиска копчиња без никаква смисла. Тоа одлично е прикажано во ова пародично видео.

Read More

Откако се смирија страстите по возбудливото финале меѓу Португалија и Франција каде имаше премногу емотивни моменти, проговоре и фудбалерот Паје кој уште на стартот го собори Кристијано Роналдо повредувајќи го неговото колено. Роналдо се обиде уште десетина минути да остане на терен, но кога силно

Read More

Момченце со португалски дрес ја освои Франција со еден од најубавите потези надвор од фудбалските терени. Откако Едер го постигна спектакуларниот гол во продолженијата за водство и победа на Португалија, еден француски навивач во фан зоната не можеше да се воздржи. Сепак, малото момче успеа

Read More

Навивачите жестоко реагираа откако полицијата реши да ја затвори фан зоната под Ајфеловата кула поради преголемиот број на пристигнати луѓе. Инцидентот започна во текот на финалето меѓу Франција и Португалија, а навивачите доаѓаа и од двете страни. За да се избегне ситуацијата да излезе вон контрола

Read More

Фудбалерите на Португалија се новите шампиони во Европа, за прв пат во својата историја! Повеќепати отпишуваните во текот на шампионатот, многумина ги иритираа со својата игра во изминатите месец дена, но тоа од вечерва се шампиони на Европа! Подвигот е уште поголем кога се знае

Read More

Фудбалерите на Франција и Португалија ќе играат во големото финале на Европското првенство. Домаќините се фаворити во оваа средба, но Кристијано Роналдо сака да испише историја заедно со неговата репрезентација, па не очекува одличен натпревар. Директниот пренос од финалето на Европското првенство е од 21

Read More

Рамстор Мол утре ќе го открие и најсреќниот добитник на големата наградба игра „Летај до финале“ со два билета за финалниот натпревар на Европското фудбалско првенство кое се игра во Франција. „Летај до финале“ стартуваше во јуни и наградата ќе му биде врачена на патникот

Read More

Фудбалерите на Португалија се први финалисти на Европското првенство во Франција откако вечерва во Лион ја совладаа селекцијата на Велс со 2:0. Апсолутен херој на натпреварот беше Кристијано Роналдо кој го постигна првиот погодок и беше асистент за вториот погодок кој го постигна Луис Нани.

Read More

Малата но, горда исландска нација со воодушевување и голема почест ги пречека назад фудбалерите кои беа апсолутен хит и најголемо изненадување на Европското фудбалско првенство во Франција. Десетина илјади луѓе со громогласни аплаузи и скандирања ги поздравија фудбалските херои кои пред само три недели и речиси

Read More