Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "Ерусалим"

Британска туристка денеска е убиена во напад со нож извршен во ерусалимскиот стар град. Жената повеќепати била избодена додека се возела со трамвај. Таа била веднаш хоспитализирана, но подоцна им подлегнала на раните. Израелските медиуми јавуваат дека уште една трудна жена е повредена, како и

Read More

Групата Вилајет Сејна, која е поврзана со Исламска држава објави видеоснимка во која се заветува дека наскоро ќе го нападне Израел и ќе го освои Рим. - Ова е само почеток, а средбата со нас ќе биде во Рим и Ерусалим, Евреи, чекај те не.

Read More

Екипа од експерти започнаа со обнова на стариот гроб во Ерусалим во кој се верува дека е закопан Исус Христос. Ова ќе биде прва обнова на гробот по 200 години, а последен пат вакви работи беа направени во 1810 година. Обновата на гробот, кој се наоѓа

Read More

Најмалку шест луѓе биле избодени со нож на Парадата на гордоста што се одржа во Ерусалим, а полицијата го уапсила напаѓачот, пренесуваат локалните медиуми. Полицијата соопштила дека двајца учесници на парадата имаат тешки повреди. – Состојбата на жртвите не е позната, а на местото на нападот

Read More