Thursday, Jun 24, 2021
HomePosts Tagged "Еми награда"

Серијата „Game of thrones“ ја освои наградата Еми за најдобра драмска серија втора година по ред и стана најнаградувана телевизиска серија. Серијата „Veep“ повторно ја освои наградата за најдобра комедија, а Џулија Луис-Драјфус која ја игра главната улога е наградена по рекорден шести пат за

Read More

Американскиот композитор Алан Мекнен кој веќе има освоено 11 Греми награди, осум Оскари и еден Тони, сака да ја добие наградата Еми која единствено му недостасува во неговата повеќедецениска кариера, а која ја очекува можеби со новиот мјузикл „Галавант“. 67-Годишниот Њујоршки композитор зад себе има

Read More

Мегапопуларната серија „Game of thrones“ се смета за најголем фаворит за освојување на наградата „Еми“, награда на амриканската телевизија чии номинации ќе бидат познати денес. Серијата на мрежата HBO би требало повторно да биде крунисана со награда после 12 рекордни награди кои ги освои минатата

Read More