Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "драма"

Вистинска драма се случувала во населбата Илинден во најкритичниот момент. Со жив штит еден од жителите не дозволувал багерот да пристапи до каналот кој се излеал и поплавил дваесетина куќи - објави 24 Вести. По неколкучасовна расправија и со помош од полицијата, граѓаните успеале да

Read More

Нова драма ја потресе Франција. Двајца мажи вооружени со ножеви држеа заложници во црква во Сент Етјен на северот од Франција. Тие се се убиени од полицијата, откако зедоа заложници во црква во Сент Етјен, во близина на Руен утрово оклу 10 часот. Тие му

Read More

Локалните медиуми пренесуваат за нова драма во Франција, на југот од земјата, каде што француската полиција обиколила еден хотел откако добила информација дека внатре се наоѓа вооружен човек. Засега хотелот е евакуиран, а повеќе детали и мотивите не се познати. Како што пренесува РТ, полицијата го забранила

Read More

Најмалку три лица загинаа, а над 20 се повредени во судирот меѓу полицијата и напаѓачите кои земаа заложници во западен Казахстан. Очевидци наведуваат дека напаѓачите претходно ограбиле две продавници за оружје во градот Актобе, по што почнале да земаат заложници. Полицијата ги евакуира трговските центри во

Read More

Како што пренесуваат медиумите, Северниот дел од комплексот околу Белата куќа е затворен поради тоа што бил пронајден пакет со сомнителна содржина. Според зборовите на одговорните лица во тек е проверката дали во комплексот се наоѓаат уште опасни материи. Повикувајки се на полицијата, локалната радио станица

Read More

Пекар од Зајечар вчера претпладне пред својот локал со три куршуми ја застрелал својата поранешна работничка од која загубил судски спор, а потоа побегнал до агенцијата за недвижности каде си пукал себеси во гради. Српски Курир дојде до снимката од драмата која се одвивала пред агенцијата

Read More

Модното студио Драма ја презентира својата прва колекција наменета за современи и урбани невести. Невестинската колекција се одликува со силно нагласена индивидуалност и автентичност, како и уникатна сензуалност типична за денот за кој што секој фустан е наменет. „Изработката на невестинската колекција бара двојно поголема посветеност

Read More

Нема крај на драмите на аеродромот во Истанбул. Авион „Airbus A310-300“, кој летал од Техеран до Истанбул, се удри во бетонски ѕид за време на слетувањето. Патничкиот авион излетал од пистата и се заглавил во ѕидот, зад која имало паркирано автобус. Ударот во ѕидот не успеал

Read More

Германски државјанин Хедрик Б. (81) починал денеска во авион на Ер Србија, кој летал од Штутгарт, пишува „Блиц“. Тој починал десетина минути пред да слета авионот, а првите впечатоци укажуваат дека се работи за природна смрт. На германскиот државјанин најпрво помош му пружиле персоналот во авионот,

Read More

Вистинска драма во основното училиште 11 Октомври. Родители упаднаа во канцеларијата на досегашната директорка, Даниела Костадинова, откако таа одби да ја напушти функцијата и покрај именувањето нов прв човек на ова училиште од страна на советот на родители. Даниела Костадинова се повика на одлука на според

Read More