Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "директор"

Разрешен е медицинскиот директор на Клиничка болница во Штип, Александар Стојаносвки, а на негово место е назначен др.Ален Ѓорѓиев. Инспекцијата која беше испратена во болницата констатирала нехигиена, неетичко однесување и нерегуларности во работењето, соопштија од Министерството за здравство. „По извршената инспекција во Клиничка болница Штип, воочени

Read More

Директор со години доаѓал до високи позиции и во јавни претпријатија и во приватни компании. Станува збор за П.Д кој се сомничи дека прикажувал фалсификувана диплома за високо образование наводно стекната на Софискиот универзитет Свети Климент Охридски, а издадена од Факултетот за туризам и угостителство

Read More

Директорот на скопската Клиника за неврохирургија, Александар Чапароски, е повикан на информативен разговор во полициска станица по пријава на граѓани, информираат од МВР за Плусинфо. Полицијата не дава официјални информации, но неофицијално, станува збор за пријава за мито од пациент.

Read More

Повлекувањето на директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков и неговото барање за користење на годишниот одмор, спречува евентуално именување на нов директор на ова биро, јавува „Алсат-М“. Експертите велат дека додека Чавков е на годишен одмор, новата Влада нема да може да назначи

Read More

Белата куќа во Вашингтон соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп го отпуштил Комеј врз основа на „јасни препораки на јавниот обвинител и заменик- јавниот обвинител“. „Денеска претседателот Доналд Трамп го информираше директорот на ФБИ Џејмс Комеј дека е отпуштен и тргнат од функцијата“ - се вели

Read More

Александар Атанасов, директорот на ЈП Водовод и канализација, нема добиено потврда од Министерството за образование и наука за валидна диплома за завршено високо образование во странство, пишува „Фактор“. Според документите кои ги доби редакцијата на Фактор, Атанасов поднел пријава за признавање на професионалните квалификации за завршен

Read More

Државниот просветен инспекторат нема да го казни директорот на прилепската гимназија, Кире Николовски, кој во видео снимено од ученици ги повикуваше средношколците да излезат на протести против Платформата на Албанците. „Врз основа на контролата спроведена од Инспекторатот во С.У „Мирче Ацев“ во Прилеп не се исполнети условите

Read More

По реакциите на родителите и граѓани за злоупотребата на нивните деца и ученици за партиски цели, денеска целиот Прилеп осамна излепен со постери со лидерите на протестите во градот - овјави Плусинфо. Според прилепчани овие лица се членови на радикално – фашистичката организација која го носи

Read More

СДСМ Прилеп денеска поднесе кривична пријава во Основното јавно обвинителство Прилеп, против директорот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“, Киро Николоски, за кој велат дека извршил тешка злоупотреба на службената положба и овластувања. – Наместо да ги заштити децата од партиски злоупотреби, што му е должност, Николоски

Read More

Осум илјади евра или ќе објавиме голи фотографии од тебе - директорот на кумановската гимназија добил ваква уцена, а откако одбил да ја уплати бараната сума, на социјалните мрежи се појавија фотографии со експлицитна содржина. Првично фотографиите биле објавени на „Фејсбук“, а потоа и на „Твитер“. Димитријевиќ,

Read More