Saturday, Jun 3, 2023
HomePosts Tagged "џус"

Голем број на функционални алкохоличари го лечат мамурлакот со лекови или пак со дроги за кревање за да може да ги поднесат обврските во текот на денот. Сега, да не се разбереме погрешно, нашата цел не е да пропагираме користење на пороци, но доколку ви

Read More

Лекот за летните горештини е пронајден. Се работи за освежителен пијалок од портокал и лубеница кој ќе ве одржи будни, свежи и здрави. Потребни состојки: * 500 грама лубеница * 1 голем портокал * 4-5 ливчиња свежо нане * неколку коцки мраз * засладувач (по вкус) Исечете ја внимателно лубеницата на парчиња

Read More