Wednesday, Feb 28, 2024
HomePosts Tagged "Џон Тери"

Фудбалскиот клуб Астон Вила потврди дека Џон Тери потпиша за поранешниот европски шампион. Веста беше потврдена од страна на сопственикот на клубот Тони Ксиа на својот Твитер профил, а Тери потпиша договор на една година. Тери ќе заработи за една година околу четири милиони евра, со одредени

Read More

Голем скандал излезе во Англија откако легендата на Челзи Џон Тери, се најде на мета на фановите откако се појави секси видео снимна од неговата мајка на социјалните мрежи. Откако фудбалерот беше нападнат за видеото на које се гледа постара жена која личи на неговата

Read More