Tuesday, Oct 3, 2023
HomePosts Tagged "Ден на албанската азбука"

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Артан Груби, како што најави, комисиската седница на која во второ читање ќе се расправа за предлог-законот за употреба на јазиците, ја закажа за 22 ноември – Денот на албанската азбука, потврдија од Комисијата за „Мета“. Груби го најави

Read More