Friday, May 24, 2024
HomePosts Tagged "чипс"

Манекенката и водителка Криси Тејген е една од најубавите жени која често ги краси насловните страни на најчитаните магазини, но сега се впушта во нова област, а тоа готвењето со лансирање на нејзина книга за начинот на исхрана. Тејген вели дека не го сака зборот

Read More

За љубителите на пиво кои воедно сакаат и нешто да грицнат, ова е одличен предлог кои совшено ќе се вклопи со вкусот на пивото. За подготовка ви се потребни само 10 минути. Состојки: Пармезан или кашкавал по желба, рендан Лук во прав Свеж босилек, ситно исечкан Начин на подготовка: 1. Загрејте

Read More

Дали некогаш сте помислиле дека можете да направите вкусна закуска, при тоа главната компонента на јадењето да ја замените со нешто на кое никогаш не би помислиле? Ви предлагаме да подготвите брз и лесен чипс со боранија како главна состојка. Нека не ве одвраќа помислата дека

Read More