Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "Бундестаг"

Неодговорното однесување на Никола Груевски и на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, кои со денови си зборуваат сами со себе, доби осуда и од демократскиот свет, велат од СДСМ. „На Груевски, преку резолуцијата усвоена од Европската народна партија, јасно му беше ставено на знаење дека нема толеранција за

Read More

Германскиот Бундестаг по добиените информации на министерството за надворешни работи расправаше за состојбите во Македонија и постои загриженост дека политичката криза може да прерасне во меѓуетнички и дека на долг рок земјата ќе има големи последици по економијата. „Станува збор за класичен извештај за состојбата на

Read More

Комисијата за европски прашања на германскиот Бундестаг утре ќе расправа за актуелната ситуација во Македонија, јавува „Дојче веле“, додавајќи дека седницата ќе биде затворена за јавноста. Главна тема на седницата ќе биде актуелната ситуација на Западен Балкан, а посебен акцент ќе биде ставен на состојбата во

Read More