Wednesday, Mar 29, 2023
HomePosts Tagged "брз ручек"

Предлог за брз и лесен ручек кој нема да ви одземе премогу време за подготовка. Потребни состојки: * 6 пилешки копани * 125 гр. шампињони * 230 мл. супа * 100 мл. суво бело вино * 80 мл. павлака * 2 лажици сенф * 30 гр. путер * 10 гр. масло * 3 чешниња лук *

Read More