Saturday, Mar 25, 2023
HomePosts Tagged "брускети"

Брускетите се познат италијански специјалитет, а доколку вкусно ги зачините тоа ќе биде љубов на прво вкусување! Потребни состојки: ½ француски багет 3 домати чешне лук 10 г кромид 5-6 ливчиња босилек 1 лажичка оригано 2 лажици маслиново масло сол и бибер Начин на подготовка: Загрејте ја рерната на 180 Целзиусови степени. Тавчето за печење обложете

Read More