Friday, May 24, 2024
HomePosts Tagged "брокула"

Нема полесна и повкусна варијанта за добро утро: едноставен и здрав појадок на кој нема да му одолеете. Потребни состојки: * 8 кришки леб (по ваш избор) * ½ кг брокули * 2 лажици масло за јадење * 3 чешниња лук (ситно рендани) * Сол и бибер по вкус * 50 грама рендано

Read More