Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "Бритни Спирс"

Најголемата поп ѕвезда Бритни Спирс пристигна во Бангкок и на аеродромот ја пречекаа најслатките можни фанови. Пејачката во главниот град на Тајланд пристигна со приватен авион и на аеродромот Дон Муанг беше пречекана од голем број фанови, како и од две деца облечени во традиционални тајландски

Read More

Поп дивата Бритни Спирс наскоро ќе добие свој биографски филм, каде што главната улога ќе ја одигра австралиската актерка Наташа Ласет, најавија од продуцентската куќа „Лајфтајм“. Продуцентите соопштуваат, исто така, дека ниеден дел од животот на некогаш популарната пејачка нема да биде прескокнат, па ни оние

Read More

Поп ѕвездата, со своите популарни настапи во Лас Вегас постојано се наоѓа во некаква врста на натпреварување, но неодамна беше објавена заработката на Џенифер Лопез со која се потврди дека таа е и официјално поусшешна од својата колешка. Кога се во прашање резиденционалните настапи во

Read More

Пристигна уште една од низата на песни на популарната Бритни Спирс од очекуваниот нов албум „Glory“, под назив „Do you wanna come over?“, но славната пејачка сепак не нагласи дали ќе следи и спот за оваа нумера. Спирс на својот официјален Твитер профил истакна дека

Read More

Нумерата „Make me“ за која Бритни Спирс сними и спот содржи елементи и од хип-хоп музиката и сосема поинаква од се што американската пејачка работеше во текот на својата досегашна кариера. „Make me“ е најавниот сингл за нејзиниот девети студиски албум под назив „Glory“, кој

Read More

Пејачката Бритни Спирс му приреди забавен „пренк“ на комичарот и шоумен Џими Кимел на кого му влезе во спалната соба среде ноќ со група на разголени танчери. Тие изведоа дел од нејзината нова песна и му вратија на Кимел кој често знае да прави „пренкови“

Read More

Американската пејачка Бритни Спирс откри детали околу својот најнов студиски албум, под името „Glory“, кој ќе биде објавен ан 26 август по пат на сервисот „Apple music“. Се уште не е познато дали ќе се продаваат печатени копии од овој албум или ќе влезе само

Read More

Популарната пејачка претстави дел од песната „Private Show“ во рекламата за својот нов парфем. На социјалните мрежи обожавателите на Бритни Спирс оставија низа коментари во кои прашуваа дали тоа е дел од долгоочекуваната нова песна, за потоа на „Youtube“ да биде објавена нејзината нова песна

Read More

Помина доста време од претходното студиско издание на Бритни Спирс, но се чини дека обожавателите на американската пејачка нема да има потреба да чекаат уште премногу долго за нејзиното следно издание. Ако може да му се верува на Роберт Лич, од компанијата „Las Vegas Sun“,

Read More