Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "Британка"

Британска туристка денеска е убиена во напад со нож извршен во ерусалимскиот стар град. Жената повеќепати била избодена додека се возела со трамвај. Таа била веднаш хоспитализирана, но подоцна им подлегнала на раните. Израелските медиуми јавуваат дека уште една трудна жена е повредена, како и

Read More

  Разочарување, солзи и жалење во Британија. Познатата британска архитектка Заха Хадид по потекло од Ирак, почина во Мајами на 65 годишна возраст од срцев удар. Истата била примена во болница поради бронхитис поради што рано утрово доживеала срцев удар,пренесуваат од BBC. Која беше Заха Хадид? Кралица на

Read More