Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "Британец"

Триесетгодишен британски државјанин вчера попладне бил уапсен од полицијата откако бил забележан како неовластено се движи во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје, информира Министерството за внатрешни работи. Според МВР, вчера во 16.20 часот, во полициската станица Карпош пристигнало известување од касарната „Илинден“ дека е забележано

Read More

Стогодишниот Британец Џек Рејнолдс, запишан е во Гинисовата книга на рекорди како најстара личност на светот која за прв пат се истетовирала. Рејнолдс на својот роденден на 6 април, се одлучил да направи тетоважа на десното рамо: „Џеко 1912/06/04“, а таа го означува неговиот прекар

Read More